דרך הקרחונים

(בצער רב) עזבתי את לייק לואיז והתחלתי לנסוע אל עבר Jasper על "דרך הקרחונים" הלוא היא ה-Icefields parkway. אתם בטח שואלים את עצמכם מה זה בכלל icefield ואיך הוא שונה מ-glacier נכון?? ידעתי! אז בגדול זה משהו די דומה אבל בגדלים שונים. Icefield צריך להיות קטן מ-50,000 ק"מ רבוע ו-glacier קצת פחות מזה … (בהמשך הטיול שמעתי עוד מושגים שקשורים לצורות שלג/קרח).

Bow lake

 

 

חלק קטן מהדרך עשיתי כבר אתמול אבל עכשיו הייתי ממוקד על הדרך, והיה לי את כל היום בשבילה. עצרתי ב-Bow lake (איפה שיום קודם שתיתי שוקו) ורציתי לעשות שם איזה מסלול שמגיע למפלים, Bow Glacier falls. יצאתי מהאוטו ולמרות שהיה יותר "חם", 12 מעלות, היה ממש קר כי הייתה רוח! 
אם עד עכשיו הייתי רק עם חולצה ומעיל גשם, עכשיו ממש עליתי על ציוד חורף – פליז, כובע וחם-צוואר. בהתחלה הלכתי ככה לאורך האגם עד שנכנסתי לאיזור יותר מיוער שנהיה בוצי. ניסיתי לתת לזה צ'אנס אבל אחרי כמה זמן החלטתי שאין מצב, זה לא היה עביר מדי.
הרוקיז הקנדיים

ביקור נוסף באגם פייטו

 

 

 חזרתי לכיוון האוטו והמשכתי בנסיעה ל-Peyto החמוד. כבר ראיתי אותו יום קודם, אבל אי אפשר באמת לוותר על הדבר הזה… עשיתי את אותו מסלול בדיוק כשאני מנסה יותר לדרוך על שלג מאשר על קרח כדי להמנע מהחלקה. מראה מקסים אבל לא שונה בהרבה מיום קודם.
אגם פייטו דרך הקרחונים קנדה

 

 

המשכתי צפונה על הכביש, כשכל הזמן מקיפים אותי הרים גבוהים, חלקם מושלגים, חלקם מיוערים, עצים ירוקים ועצים בצבעי שלכת! האגמים הם כמו פנינים שמשובצות בתוך כל היופי הזה… 
הגעתי לאגם יחסת גדול Waterfowl lakes ועשיתי שם הליכה קצרה. עוד נקודה נחמדה בדרך הייתה Mistaya canyon – מסלול קצר בתוך קניון…
קניון מיסטיה קנדה
קניון מיסטיה דרך הקרחונים קנדה
דרך הקרחונים קנדה
דרך הקרחונים

מרכז הקרחונים (נשמע קצת מוזר בעברית...)

התחנה הבאה שלי הייתה ה-Icefield center, שזה מן מרכז שממנו ניתן לצאת לשתי אטרקציות: 

1) הליכה על גשר תלוי ו-

2) נסיעה ברכב מיוחד על פני קרחון. 

הגעתי מאוחר מדי כך שלא יכולתי לבצע את שתיהן באותו יום (זה לא היה כזה נורא כי ידעתי שגם בחזור אני נוסע בדרך הזאת).

 

בחרתי לעשות את ה-skywalk שזאת ההליכה על הגשר ואני חייב להגיד שקצת התאכזבתי. אין גישה לצלם אותו מלמטה כמו שמופיע בכל מיני מקומות וההליכה היא נחמדה אבל לא יודע אם שווה את ה-30 דולר שלה. 

מה שכן בזמן ההמתנה ל"הליכה" קפצתי לבקר את הקרחון מקרוב באופן עצמאי. הייתה רוח ממש חזקה וגם גשם מעצבן כזה, מה שקצת הפריע אבל מטורף לראות איך הוא התכווץ בעשורים האחרונים… יש שם כל מיני שלטים שמראים איפה הוא בשנות ה-80 וכו', שזה המקום שעכשיו המטיילים עומדים עליו.

דרך הקרחונים הרוקיז הקנדיים

משם המשכתי על הכביש כשמדי פעם יש מפרצים ואפשר לעצור להתרשם מהיופי הזה שלא נגמר ולצלם. בהמשך ביקרתי ב- Sunwapta falls , אם השמות נראים לכם מוזרים משהו ולא הכי "קנדיים" אתם לא טועים, יש פה כל מיני שמות אינדיאנים כאלה…  אז בנוהל, מחנים את הרכב ויוצאים להליכה קצרה. בדרך כלל יש פיצול בשביל כך שאפשר לבחור אם רוצים תצפית בסיסית או לעשות מסלול יותר ארוך שנותן עוד דברים.

 אחרי כל זה, היה כבר אחה"צ מאוחר, 5 כזה, הגעתי לעיירה ג'ספר ועכשיו יש לי לבלות פה כמה ימים…
מפלי סנוופטה הרוקיז הקנדיים
2 תגובות
השארת תגובה