הרצאות על טיולי טבע ובעלי חיים

שנת 2020 תיזכר כנראה כשנת הקורונה ושבעקבותיה הגיע השימוש המוגבר באפליקציית הזום.

ממש בתחילת המשבר עוד הספקתי להגניב טיול מיוחד במינו וחזרתי לשבועיים בידוד. אבל שם התפתח לו צורך לספר סיפור על הטיול שהרגע חזרתי ממנו, ותכלס, גם על הטיול לפניו, שגם היה פחות סטנדרטי. 

הטיולים שלי הם בעיקרם טיולי טבע ובעלי חיים. נכון לעכשיו, יש לי שתי הרצאות, שתיהן קשורות בבעלי חיים והמסע הארוך שעשיתי כדי להגיע ולראות אותן מקרוב.

רוצים להכיר אותי יותר? כאן תוכלו לקרוא עוד עליי.

להסתכל לטורף היבשתי הגדול בעולם בלבן של העין

באוקטובר 2019 יצאתי לדרך בעקבות דובי הקוטב. מדובר בחתיכת דרך ארוכה כי ליעד המדובר, עיר בשם צ'רצ'יל, אין כבישים! מבחינת בעלי החיים מדובר בעונה מאוד קצרה בה ניתן לצפות בהם, רגע לפני שהם מתחילים לנדוד על מימיו הקפואים של מפרץ ההאדסון בחיפוש אחרי כלב ים. חיפוש שמגיע אחרי כמה חודשי צום…

דובי הקוטב תלויים בקרח כדי לשרוד. הם מחכים לתקופה שהמפרץ יקפא יהפוך ל-sea ice ואז תהיה להם הזדמנות לצוד. ורגע לפני שהמפרץ קופא, זאת ההזדמנות שלנו, בני האדם לראות אותם. כמובן שבשנים האחרונות, עקב ההתחממות הגלובלית, מצב הקרח נעשה פחות טוב, דבר שמקשה על הדובים ולכן הם נמצאים סכנת הכחדה.

הרשמה להרצאה הקרובה

המסע בעקבות כלבי הים הלבנים

לא הרבה אחרי שחזרתי מטיול הדובים, הגיעה לידיי כתבה מהנשיונאל ג'יאוגרפיק על מקום מסויים בו ניתן לצפות בכלבי ים שנולדים על הקרח. יש לציין שהכתבה די הפתיעה אותי כי לרב אני מכיר מקומות כאלה, ועל זה לא שמעתי. 

כלבי הים גם היוו סוג של סגירת מעגל עבורי כי הם בעצם האוכל העיקרי של דובי הקוטב שראיתי רק לאחרונה, אז הכל התחבר. הדרך הארוכה אליהם כללה לא פחות מ-5 טיסות, רק כדי להגיע לאי שממנו, אולי, ניקח מסוק ונצפה בהם על הקרח… 

אז על כל הדרך, הספקות שהיו, האנשים המיוחדים שפגשתי שם והמפגש האינטימי עם בעלי החיים החמודים האלה תוכלו לשמוע בהרצאה שלי.

הרשמה להרצאה הקרובה