המדינות הכי יפות בעולם

הפעם ניסיתי ללכת על המדינות הכי יפות שביקרתי בהן. הייתי ב-30 מדינות אבל יש כמה מה"חשובות" שעדיין לא הייתי בהן כמו ניו זילנד. אז אחרי ההקדמה, בואו נתחיל.

נפאל

דגל נפאל

בנפאל בעצם נדבקתי ב"חיידק". הגעתי לקטמנדו ודי נדהמתי מכל הקבצנים שהיו ברחובות, אבל ברגע שעזבתי את העיר והגעתי להרים, וואו! לקחתי את האוטובוס המעפן לפוקרה ויצאתי לטרק האראונד אנפורנה שלקח שבועיים. 

הקטע של הטרק הזה הוא שהוא שעובר דרך מגוון של צורות נוף בגלל שהוא מתחיל מגובה נמוך ומגיע עד לגובה של 5400 מטר. לצערי אין לי זכרונות דיגיטליים של הטיול הזה, אולי זה זמן להגיע לשם שוב? 🙂

קנדה

דגל קנדה

 

למרות שזאת מדינה עצומה, השנייה בגודלה בעולם, ורובה קרח, ב"מעט" שנשאר יש מלללא מה לראות. 

כבר הייתי שם כמה פעמים, אם זה ברוקיז ואם זה בנובה סקוטיה ועדיין מרגיש (ויודע) שיש לי עוד הרבה מה לראות, למשל: בריטיש קולומביה, קוויבק, ניו פאונדלנד ועוד.

פרו

דגל פרו

 

 

זאת הייתה המדינה הראשונה שביקרתי בטיול של דרום אמריקה. בהתחלה לא ידעתי מלה בספרדית ועם הזמן ככה הגעתי לרמה שאני יכול להסתדר. 

הקיצר… פרו זאת מדינת טרקים (לא רק), אז בשבוע הראשון הגעתי להוארז בצפון שהיא בסיס יציאה להרבה טרקים באנדים. התחלתי עם טרק חד יומי כדי להתרגל לגובה ואחרי זה יצאתי לוואיואש שלוקח בין 6-9 ימים ועובר בהרי האנדים. משם המשכתי דרומה לקוסקו, עיר שבכיף אפשר להעביר בה שבועיים – אם זה להגיע למ'אצו פיצ'ו, לצאת לטרק נוסף, לעשות רפטינג או טיול ג'יפים.

ארגנטינה

דגל ארגנטינה

 

נכנסתי לארגנטינה אחרי שהייתי חודש בבוליביה, כך שזה היה חתיכת שינוי או יותר נכון שדרוג. אני לא יכול לא לציין את הסטייקים המעולים בארגנטינה, אבל זה לא רק זה. 

תוסיפו לזה נופים מטורפים כמו הקרחון בפריטו מורנו, פיץ רוי ומפלי האיגואסו. ערים יפות כמו ברילוצ'ה ובואנוס, ותבינו למה יש לה מקום מכובד ברשימה.

ארה"ב

דגל ארה"ב

 

בארה"ב טיילתי בכמה מהפארקים היפים כמו יוסמיטי, ילוסטון ואכדיה אבל יש עוד כל כך הרבה שאני חייב לראות. הנה רשימה חלקית: הר ריינר ואולימפיק במדינת וושינגטון, קרייטר לייק באורגון וכמה פארקים ביוטה. 

גם פה, כמובן, יש ערים עם הרבה מה להציע, ניו-יורק, סן פרנסיסקו, ובוסטון למשל. וזה עוד לפני שאמרתי מלה אחת על אלסקה והוואי!

כמעט הגיעו

דגל סקוטלנד

באתי לכאן לטיול וויסקי אבל התאהבתי ברוגע ובשלווה (היה לי מזל גדול עם מזג האויר!). כל הזמן ירוק מסביב, נוהגים בכבישים קטנים כמעט בלי מכוניות, עוצרים לטעימת וויסקי קטנה – מה עוד צריך? 

אז זהו ש… צריך משהו פראי. ה"משהו הפראי" הזה נמצא באי סקאי. אני ממליץ בחום לא לוותר על האי הזה!

דגל קולומביה

בקולומביה ביקרתי בפעם השנייה שלי בדרום אמריקה, כלומר אחרי שכבר הייתי בפרו, ארנטינה ועוד. אבל היה משהו נורא אמיתי בקולומביה, קשה לתאר את זה במלים. 

הייתי על איזה "רכבת" הזויה בג'ונגל בסן סיפריאנו ובפארק טיירונה המדהים ישנתי בערסל בבקתה על חוף הים ולסיום הייתי באי קריבי כמה ימים, איזה כיף להזכר!

השארת תגובה