ברוכים הבאים לאיים האזוריים

כשחזרתי מהאיים האזוריים נתקלתי בכל מיני פרצופים עקומים, שתכלס הסתירו מאחוריהם הרבה שאלות… החלטתי לנסות לעשות קצת סדר ולכתוב על כל מה שרציתם לדעת והתביישתם לשאול.

איפה זה לעזאזל?

האיים ממוקמים באוקיינוס האטלנטי בערך בשליש הדרך מפורטוגל לחוף המזרחי של ארה"ב. הנה אני ממקם אותכם:

מפה האיים האזוריים

כמה איים יש שם?

סך הכל האיים האזוריים מורכבים מ-9 איים. כמו שאפשר לראות הם יחסית רחוקים אחד מהשני אז אפשר לטוס ביניהם או לקחת מעבורת, לפחות בין הקרובים. מבחינת התיירות שם לכל אי יש צבע שמזוהה איתו. למשל סאו מיגל (איפה שרשום Ponta Delgada) הוא האי הירוק, פאיאל הוא האי הכחול, פיקו הוא האי האפור וכו'.

האיים האזוריים

למי זה שייך? זאת מדינה עצמאית?

האיים שייכים לפורטוגל.

טיול לאיים האזוריים - מידע פרקטי

ועכשיו קצת מידע פרקטי…

מה רואים ועושים שם?

בגדול הכל סביב טבע ועם "ניחוח" געשי היות והאיים נמצאים על צומת של שלושה לוחות טקטוניים. אין פה איזה עיר גדולה וגם לא ממש בטן-גב. בכל אי יש את האטרקציות שלו – בסאו מיגל יש מספר אגמים מקסימים, הרבה ירוק וזכר להרי געש קדומים (מה שנקרא Caldeiras), וניתן גם לצאת לשייט לוויתנים. בפיקו נמצא ההר הגבוה בפורטוגל ובפלורס יש מפלים יפהפיים.

איך מגיעים?

הדרך הקלה להגיע היא בטיסה מליסבון לפונטה דלגדה, העיר הגדולה באזוריים. לאיים יש חברת תעופה בשם SATA שטסה גם מערים אחרות באירופה.

מתי מגיעים?

יוני זה החודש הקלאסי אבל אפשר להגיע לשם בכיף החל מאפריל ובגדול עד ספטמבר כשכמובן בספטמבר כבר יכול להיות טיפה גשום. לפי עונות השנה יש סיכוי לראות לוויתנים אחרים… יש לוויתנים שמסתובבים שם כל השנה ובאפריל-מאי יש סיכוי לא מבוטל לראות גם לוויתן כחול ולוויתן סנפיר, ופה תוכלו למצוא את הטבלה המלאה. אחד הדברים הנחמדים בפונטה דלגדה היה שבסוף היום בטיילת אחת הסוכנויות רושמת על לוח איזה לוויתנים נצפו באותו היום.

עלויות

העלות די דומה לפורטוגל ונחשבת זולה יחסית למערב אירופה.

איפה אני נכנס לתמונה?

 

אז זהו ש… ביקרתי שם ב-2015. בזמנו כשעשיתי את המחקר לגבי הטיול הבנתי שבהנתן שבוע+- חבל לקפוץ בין האיים אז התמקדתי רק בסאו מיגל ולא התאכזבתי. ביקרתי באגם המדהים Sete Cidades וגם בצד השני של האי ב-Furnas ועל כל אלה

האיים האזוריים
טיזר קטן

ביקרתי שם קצת אחרי חג הפסחא ומסתבר שיש פסטיבל דתי בפונטה דלגדה שמוציאים פסל של ישו ומסתובבים איתו בכל העיר במשך איזה יומיים, אז גם את החוויה הזאת זכיתי לראות מקרוב.

טיפ חשוב לסיום

כשתקראו את הסיפורים שלי תראו שהיה לי שם איזה מרדף אחרי אגם שהתחבא לי בעננים במשך כמה ימים… אז הטיפ הכי טוב שלי הוא להשתמש באתר אינטרנט שלהם שמקבל צילומים בשידור חי ממצלמות שפרושות בכל רחבי האי! לא יודע למה אבל למרות המרחקים הקטנים יש הבדלי נראות בין מקומות שונים על האי ולכן זה נהיה קריטי.

האיים האזוריים עונות
כמו שוויץ אבל פה זה אוקיינוס!
השארת תגובה