טירת אמבואז

ביום השלישי עשינו צ׳ק אאוט ויצאנו לכיוון אמבואז, עוד טירה מפורסמת. איך שעולים על האופניים, התחת מתחיל לכאוב כי בכל זאת אנחנו רוכבים יומיים רצוף 🙁 . הפעם, מרחק קצר יותר מבימים הקודמים, משהו כמו 20 ק״מ.

ההתחלה הייתה כמו ביום הקודם, רק שהפעם ממשיכים כל הדרך על הנהר, כל הזמן מנסים למצוא את השלטים של "Loire a velo". זה מה שעשינו ואכן הגענו. זאת הייתה הדרך הכי יפה וכיפית… מכל הימים. כל הדרך על הנהר, מישור, שביל סבבה כזה, עוברים גם בכרמים, כמעט ואין אנשים. (זה לא החלק הכי יפה בשביל אבל איזור שהיה נוח לצלם, כלומר להיות בלי ידיים לאורך זמן).

הגענו לאמבואז ונכנסנו לטירה. מצחיק אותי שלכל מלך הייתה קפלה בארמון אבל כנראה שככה זה היה אז… שם גם ראינו את הקבר של דה וינצ׳י. נכנסנו לחלק העיקרי של הטירה וראינו הרבה חדרי שינה עם מיטות מינימי כאלה (הם היו כל כך נמוכים?! זה נראה לא נוח בעלי …), הרבה שטיחי קיר וזהו בערך.

מחוץ לארמון שוב גנים יפים כאלה, היו מלא ״כדורים״ (שיחים גזומים) בכל מיני גוונים של ירוק.

 

משם המשכנו לעוד מקום שדה וינצ׳י גר בו, Clos Luce (זה 5 דקות הליכה מהטירה) – אז זה גם הבית וגם גן ענק עם כל מיני המצאות שלו בגודל אמיתי. זה מטורף על איזה דברים הוא חשב ובאיזה מגוון.של תחומים… מתעופה, ארכיטקטורה, תחבורה, וכו׳.

טירות עמק הלואר
טירת אמבואז

לפני היציאה חזרה אכלנו פיצה עמוסה בכל טוב ו… הופ לדרך! חזרנו באותה דרך ואמא שלי הטילה ספק שאני אמצא את הקיצור שמצאנו יום קודם. הגענו ומצאתי אותו שוב! עצרנו לטעום יין, כי היום הגענו מכיוון אחר. היינות היו נחמדים וחוץ מזה היו בחנות כל מיני דברים נחמדים לקנות, "גדג'טים" ליין . קנינו עוד שני בקבוקים וחזרנו למלון. נחנו קצת בבריכה עד שהגיעה המונית לטור…

אז איך אני מסכם את הטיול בלואר ?

  • ביום הראשון ב-Villandry היו את הגנים הכי יפים. 
  • ביום השני ב-Chenonceaux הייתה את הטירה הכי יפה 
  • ביום השלישי ב-Amboise הייתה את הדרך הכי יפה.

מטור לקחנו את הרכבת לפריז, היינו די שפוכים בשלב הזה, אחרי 3 ימי רכיבה. אבל היינו עוד צריכים לקחת שני מטרו כדי להגיע הביתה, מה שקצת העיר אותנו… אין מה לעשות.

השארת תגובה